Szukaj
Close this search box.

Planujesz wakacyjny wyjazd? Wybierz wcześniej ubezpieczenie podróży!

Planujesz wakacyjny wyjazd? Wybierz wcześniej ubezpieczenie podróży!

Wyjazd na wakacje samochodem lub innym środkiem transportu wymaga nie tylko stworzenia dobrego planu, ale także zabezpieczenia interesów wszystkich uczestników wycieczki. Kupując ubezpieczenie podróży, będziesz w stanie zapewnić każdemu maksimum ochrony i zagwarantować, że wyjazd będzie w 100% udany. Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach turystycznych i wybierz polisę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Zadbaj, by wakacje kojarzyły się tylko z wypoczynkiem

Organizacja wakacyjnego wyjazdu to spore wyzwanie, szczególnie dla osoby odpowiedzialnej za przygotowanie środka transportu oraz zarezerwowanie noclegów. Jak zadbać o to, aby każdy na wakacjach czuł się dobrze i mógł zaznać relaksu? Ubezpieczenie podróżne to podstawa.

Taka polisa chroni interesy wszystkich osób uczestniczących w wakacyjnym wyjeździe. Posiadając ubezpieczenie podróży, można zyskać ochronę w zakresie: pomocy medycznej, holowania i naprawy pojazdu, rekompensaty za zgubiony lub skradziony bagaż czy nawet problemy wynikające z niedopełnienia umowy usługodawców, np. wynajmującego apartament na wakacje.

Aby wakacje kojarzyły się wyłącznie z aktywnym wypoczynkiem i relaksem, zdecydowanie warto wybrać sprawdzone towarzystwa ubezpieczeniowe. To gwarancja, że nawet w razie ewentualnych problemów otrzymasz pełne wsparcie i nic nie zaburzy Twoich wymarzonych wakacji.

Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać?

Zanim zdecydujesz się na ubezpieczenie podróży, najlepiej porównać kilka ofert i dopiero zdecydować się na konkretną. W tym celu możesz szukać propozycji na własną rękę lub skorzystać z internetowych porównywarek ubezpieczeniowych. Pamiętaj, aby wybierać taką polisę, która umożliwi Ci spędzanie wakacji aktywnie i bezpiecznie jednocześnie.

Jakie ubezpieczenie turystyczne będzie spełniało warunki? Oto kilka parametrów, które warto wziąć pod uwagę:

  • zakres ochrony – sprawdź, gdzie zadziała Twoja polisa, czy tylko w Polsce, czy także na całym świecie,
  • wyłączenia odpowiedzialności – zobacz, w jakich sytuacjach towarzystwo ubezpieczeniowe nie bierze odpowiedzialności w razie zdarzenia,
  • ochrona bagażu,
  • cena polisy,
  • czas obowiązywania.

Wybierasz się nad jezioro lub nad morze? W takim razie zadbaj o to, aby ubezpieczenie turystyczne gwarantowało Ci ochronę, np. w razie uszkodzenia sprzętu wodnego lub doznania urazu w wyniku uprawniania sportów wodnych.

Alternatywnie możesz wybrać się w góry, a wtedy warto mieć ubezpieczenie podróżne z pełną ochroną na wypadek złamań i innych urazów. W takim przypadku warto zadbać o to, aby w umowie był także zapis dotyczący transportu medycznego, także zza granicy do Polski. Dzięki polisie ubezpieczenia podróżnego otrzymasz stosowne odszkodowanie oraz pomoc medyczną w awaryjnych sytuacjach.

Ile kosztuje ubezpieczenie na wyjazd za granicę?

To, ile kosztuje ubezpieczenie na wyjazd za granicę, jest uzależnione od całkowitej sumy wykupionej polisy, czasu trwania wyjazdu wakacyjnego oraz kierunku dokąd zmierzamy. Średnio przyjmuje się, że ubezpieczenie podróży to wydatek średnio do kilku procent wartości wyjazdu. Najlepsze oferty na rynku opiewają na kwoty rzędu do kilkudziesięciu złotych za dzień ochrony przy zachowaniu szerokiego zakresu wsparcia ubezpieczyciela.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Polecamy