Szukaj
Close this search box.

Jak zrobić gitarę z kartonu – rock’n’roll w twoich rękach!

jak zrobic gitare z kartonu
jak zrobic gitare z kartonu

Wstęp do świata kartonowego rock’n’rolla

Rock’n’roll to nie tylko głośna muzyka, bunt i energia. To przede wszystkim kreatywność, która nie zna granic. Na scenie rockowej zobaczyć można wszystko – od ekstrawaganckich kostiumów, przez niezwykłe instrumenty, aż po niecodzienne scenografie. Czy wiedzieliście jednak, że rock’n’roll może mieć także kartonowy smak? Właśnie tak! Gitarę, na której zagramy rockowe riffy, można zrobić samodzielnie z kartonu. Brzmi niewiarygodnie? A jednak!

W świecie muzyki karton nie jest obcy. Znane są na przykład kartonowe fortepiany, czy nawet całe orkiestry kartonowe. Ale gitara z kartonu to coś, co zaskakuje najbardziej. I choć może brzmieć to jak zabawa dla dzieci, to w rzeczywistości jest to poważna sprawa. Bo przecież rock’n’roll to powaga!

Jak zacząć swoją kartonową muzyczną przygodę?

Zanim zaczniemy budować naszą kartonową gitarę, musimy się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim potrzebujemy kartonu. Ale nie byle jakiego! Najlepiej, jeśli będzie to twardy, gruby karton, który zapewni naszej gitarze odpowiednią trwałość. Potrzebne będą nam także nożyczki, klej, linijka, ołówek i oczywiście struny – można je zdobyć z starej gitary lub kupić w sklepie muzycznym.

Najważniejsze jednak jest to, aby podjąć się tego zadania z pasją i zaangażowaniem. Pamiętajmy, że rock’n’roll to nie tylko muzyka, to styl życia. Tworzenie własnej gitary to niezwykła przygoda, która pozwoli nam poczuć się prawdziwymi rockmanami.

Krok po kroku: tworzenie kartonowej gitary

Tworzenie gitary z kartonu to nie jest prosta sprawa, ale z pewnością jest to zadanie, które przyniesie nam wiele satysfakcji. Na początek musimy stworzyć szkic naszej gitary. Możemy zainspirować się kształtem klasycznej gitary, ale pamiętajmy, że rock’n’roll to bunt, więc nie bójmy się eksperymentować!

Gdy już mamy szkic, przystępujemy do wycinania kształtu gitary z kartonu. Pamiętajmy, że musimy zrobić to dwa razy – potrzebujemy przecież przód i tył naszego instrumentu. Następnie wycinamy otwór rezonansowy i przyklejamy obie części gitary do siebie.

Teraz przyszedł czas na gryf. Musimy go odpowiednio wymodelować i przykleić do korpusu gitary. Na koniec zakładamy struny – i voila! Nasza kartonowa gitara jest gotowa!

Dekorowanie i personalizacja twojego nowego instrumentu

Ale to jeszcze nie koniec naszej przygody! Teraz przyszedł czas na najprzyjemniejszą część – dekorowanie i personalizację naszej gitary. Możemy pomalować ją na dowolny kolor, dodać naklejki, narysować wzory, a nawet podpisać swoje imię. Pamiętajmy, że ta gitara to wyraz naszej osobowości, więc nie bójmy się pokazać na niej siebie!

Pierwsze struny, pierwsze dźwięki – jak zagrać na kartonowej gitarze?

Gdy już nasza gitara jest gotowa, przyszedł czas na najważniejsze – nauczyć się na niej grać. Może to nie będzie łatwe, ale pamiętajmy, że rock’n’roll to nie tylko dźwięki, ale przede wszystkim emocje. Więc nawet jeśli nasza gitara nie brzmi idealnie, to przecież chodzi o to, aby bawić się i czerpać z tego radość.

Z kartonem na scenie – inspirujące historie kartonowych rockmanów

A czy wiedzieliście, że na świecie są prawdziwi kartonowi rockmani? Tak, to prawda! Na przykład zespół „The Cardboard Guitars” z Wielkiej Brytanii, który na swoich koncertach używa wyłącznie instrumentów zrobionych z kartonu. Albo słynny amerykański artysta Tom Sachs, który stworzył całą serię instrumentów z kartonu, w tym gitarę, na której regularnie gra.

Inspirujące, prawda? Więc do dzieła! Poczujcie rock’n’rolla w swoich rękach i stwórzcie swoją własną kartonową gitarę!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Polecamy