Szukaj
Close this search box.

Gdzie jest ciepło w listopadzie – gorące destynacje na późną jesień!

gdzie jest cieplo w listopadzie
gdzie jest cieplo w listopadzie

1. Przegonimy jesień! Gdzie szukać słońca w listopadzie?

Listopad to miesiąc, który dla wielu z nas kojarzy się z szarugą, deszczem i zimnem. Pragniemy wtedy uciec gdzieś, gdzie słońce jest nieodłącznym elementem krajobrazu, a temperatury nie zmuszają do zakładania ciepłych swetrów. Czy jest to jednak możliwe? Owszem! Istnieje wiele miejsc, które listopad przywitać potrafią w skwarnym klimacie.

Dubaj to jedno z nich. W listopadzie temperatura powietrza wynosi tam średnio 31 stopni Celsiusza, a woda jest ciepła jak kąpiel – około 27 stopni. To miejsce, gdzie luksus jest na porządku dziennym, a słońce świeci niemal przez cały rok. Jeśli marzy Ci się odpoczynek na złotych plażach, wśród futurystycznych budowli, Dubaj będzie strzałem w dziesiątkę!

Kolejnym gorącym kierunkiem jest Tajlandia. Ten kraj, położony w południowo-wschodniej Azji, w listopadzie oferuje temperatury oscylujące w granicach 30 stopni. Co więcej, to właśnie w tym miesiącu kończy się tam pora deszczowa, a więc możemy liczyć na piękną, słoneczną pogodę. Tajlandia to raj dla miłośników egzotycznych plaż, bujnej roślinności i egzotycznej kuchni.

2. Gorące destynacje na późną jesień – odkrywamy tajemnice!

Jeśli marzysz o podróżach pełnych tajemnic i niezapomnianych wrażeń, listopadowa wycieczka do Maroko na pewno przypadnie Ci do gustu. Maroko to kraj pełen kontrastów – od gór Atlas, przez pustynię Sahara, po piękne plaże Atlantyku. W listopadzie temperatury oscylują tam w granicach 20-25 stopni, co jest idealne do zwiedzania.

Na drugim końcu świata czeka na nas Kuba. To miejsce, które zachwyca swoją karaibską atmosferą, kolorowymi budynkami i niepowtarzalnym klimatem. W listopadzie temperatura na Kubie wynosi średnio 28 stopni, a więc to idealny czas na plażowanie, zwiedzanie i tańce do białego rana!

3. Ciepło, słońce, plaża – listopadowe marzenia spełnione!

Jeśli marzysz o błogim lenistwie na plaży, listopad jest idealnym momentem na wycieczkę na Malediwy. Temperatury oscylują tam w granicach 30 stopni, a piękne, białe plaże i turkusowe wody Oceanu Indyjskiego są jak z obrazka. To prawdziwy raj na ziemi!

Na drugim biegunie znajduje się Meksyk. W listopadzie temperatury wynoszą tam średnio 28 stopni, a więc to idealny czas na zwiedzanie takich miejsc jak Chichen Itza, Teotihuacan czy Riviera Maya. Meksyk to kraj pełen kolorów, smaków i niezapomnianych wrażeń.

4. Listopadowe podróże, które rozgrzeją serce!

Listopad to też idealny moment na odkrywanie nowych kultur i zwiedzanie egzotycznych miejsc. Indie w tym okresie mają do zaoferowania temperatury oscylujące w granicach 25-30 stopni, a więc to idealny czas na zwiedzanie takich miejsc jak Taj Mahal, Varanasi czy Jaipur. Indie to kraj pełen kontrastów, kolorów i smaków – to miejsce, które na pewno zapadnie Ci w pamięć.

Również Egipt w listopadzie ma do zaoferowania temperatury wynoszące średnio 25 stopni. To idealny czas na zwiedzanie piramid, nurkowanie w Morzu Czerwonym czy spacer po pustyni. Egipt to kraj pełen tajemnic, które czekają na odkrycie.

5. Ucieczka od chłodów – zimne dni zostawiamy za sobą!

Jeśli marzysz o tym, aby zostawić za sobą zimne, listopadowe dni, wybierz się do Australii. W listopadzie tamtejsza wiosna jest w pełni, a temperatury wynoszą średnio 25 stopni. To idealny czas na zwiedzanie Sydney, Melbourne czy Wielkiej Rafy Koralowej.

Również na Bali w listopadzie panują idealne warunki do odpoczynku. Temperatury wynoszą tam średnio 30 stopni, a więc to idealny czas na plażowanie, surfowanie czy zwiedzanie przepięknych świątyń.

6. Późna jesień w tropikach – gdzie warto pojechać?

Jeśli marzysz o egzotycznej podróży, listopad to idealny moment na wycieczkę do Brazylii. W tym okresie panują tam temperatury oscylujące w granicach 30 stopni, a więc to idealny czas na zwiedzanie takich miejsc jak Rio de Janeiro, Amazonka czy Iguazu.

Również na Mauritiusie w listopadzie panują idealne warunki do odpoczynku. Temperatury wynoszą tam średnio 30 stopni, a więc to idealny czas na plażowanie, nurkowanie czy zwiedzanie przepięknej przyrody. Mauritius to prawdziwy raj na ziemi, który na pewno zapadnie Ci w pamięć.

Podsumowując, listopad nie musi być szary i zimny. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni kierunek, a słońce, ciepło i plaża staną się naszą codziennością. Bez względu na to, czy wybierzesz Dubaj, Tajlandię, Maroko, Kubę, Malediwy, Meksyk, Indie, Egipt, Australię, Bali, Brazylię czy Mauritius – na pewno nie pożałujesz!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Polecamy