Szukaj
Close this search box.

Dlaczego warto postawić na doradztwo biznesowe?

doradztwo-biznesowe

Chcesz rzucić dotychczasową pracę i założyć własny biznes? Masz pomysł na innowacyjny produkt, który odmieni życie klientów? A może snujesz plany podboju zagranicznych rynków, jednak obawiasz się, że Twoja firma nie sprosta ambitnemu wyzwaniu? Porzuć niepewność i skorzystaj z usług profesjonalnego doradztwa biznesowego. Sprawdź, jak jedna wizyta może odmienić Twoje dotychczasowe życie.

Doradztwo biznesowe – dlaczego warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia?

Doradztwo biznesowe cieszy się rosnącym uznaniem. Na profesjonalne wsparcie decydują się zarówno osoby prywatne motywowane chęcią samodoskonalenia się, jak i przedsiębiorcy poszukujący nowych ścieżek rozwoju dla swoich biznesów. Doświadczony doradca biznesowy jest bowiem w stanie zaoferować swoje usługi każdemu.

Myli się jednak ten, kto myśli, że istnieje jeden, uniwersalny przepis na sukces, który zawsze się sprawdza. Tak naprawdę stanowi on wypadkową wielu czynników. Dlatego w pracy konsultanta tak ważne jest indywidualne podejście. To ono pozwala dogłębnie zrozumieć daną inicjatywę i ocenić ją pod kątem np. opłacalności.

Niezależnie od wykształcenia, branży czy też wielkości prowadzonej działalności wizyta u doradcy biznesowego popłaca. Co dzięki niej można zyskać? Jakie przynosi korzyści?

 1. Obiektywna analiza przedsięwzięcia. Doradca biznesowy to bezstronna osoba, która dzięki bogatemu doświadczeniu i znajomości realiów rynkowych jest w stanie dokonać krytycznej analizy przedsięwzięcia, ocenić jego opłacalność, a także wskazać możliwe drogi realizacji. Dobrej klasy specjalista poinformuje również o ewentualnych niebezpieczeństwach i określi ryzyko niepowodzenia.
 2. Optymalizacja kosztów. Wizyta u doradcy biznesowego pozwala uniknąć kosztów związanych z wdrożeniem nierentownego przedsięwzięcia. Zdarza się, że pomysł jest świetny, jednak osoba lub firma nie dysponuje wystarczającymi środkami na jego realizację. Wówczas zamiast od razu go wdrażać, lepiej poszukać dodatkowych źródeł finansowania, co pozwoli uniknąć porażki.
 3. Poprawa efektywności działania. Doradca biznesowy jest w stanie ocenić dotychczasową strategię funkcjonowania firmy i wskazać te obszary, których efektywność pozostawia wiele do życzenia. Może też stworzyć listę działań podnoszących rentowność biznesu, a także określić te czynności, które przyczyniają się do marnotrawstwa zasobów.
 4. Określenie nowych ścieżek rozwoju. Zdarza się, że formuła marki z czasem się wyczerpuje. Doradca biznesowy będzie wiedzieć, jak tchnąć w nią nowe życie. Określi nowe ścieżki rozwoju i obszary, które wymagają zmian. W razie konieczności zaleci też rebranding.

Osoby planujące otworzyć własną działalność gospodarczą oraz przedsiębiorcy oprócz doradztwa biznesowego mogą zdecydować się na mentoring. To nieco odmienna forma wsparcia, nastawiona na motywowanie do działania i rozwijanie indywidualnego potencjału danej osoby. Dzięki temu może ona realizować działania, które wcześniej odkładała od lat, co pozytywnie wpływa na satysfakcję życiową. W przypadku mentoringu sfera osobista przeplata się z zawodową, przez co trzeba być przygotowanym na pracę na różnych płaszczyznach.

Kiedy warto postawić na profesjonalne doradztwo biznesowe?

Z usług doradztwa biznesowego można skorzystać w dowolnym momencie. Jest to krok polecany nie tylko dużym firmom, ale również drobnym przedsiębiorcom i osobom prywatnym, które poszukują zmian w życiu zawodowym. Specjalista okaże się pomocny w przypadku:

 • słabnącej kondycji firmy,
 • utraty klientów,
 • realizacji przedsięwzięć nietypowych,
 • podejmowania strategicznych decyzji,
 • reorganizacji procesów zachodzących w firmie,
 • poszukiwania nowych źródeł dochodów,
 • chęci samodoskonalenia się i przebranżowienia.

Usługi doradztwa biznesowego cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki strategicznemu, kompleksowemu i indywidualnemu podejściu specjalista może spojrzeć na karierę zawodową, firmę czy też planowaną inicjatywę z szerszej perspektywy. Zachowuje przy tym pełen obiektywizm, dzięki czemu trafnie diagnozuje problemy i proponuje optymalne rozwiązania.

źródło: ewanizio.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Polecamy