Szukaj
Close this search box.

Damska odzież medyczna to nie tylko fartuszek – ubrania dla pielęgniarki

damskie-ubranie-medyczne

Damska odzież medyczna kojarzy się z fartuchem i krótką spódnicą – w ten właśnie sposób kreowany jest wygląd pielęgniarek w filmach i serialach. W rzeczywistości jednak damska garderoba medyczna jest znacznie bardziej rozbudowana. Dziś skupimy się właśnie na niej i wymienimy wszystkie ubrania szpitalnie, jakie powinna mieć dobra pielęgniarka. Zachęcamy do lektury!

Damska bluza medyczna

Bluzki wykorzystywane przez pielęgniarki powinny odznaczać się dużą wytrzymałością – zarówno fizyczną, jak i chemiczną. To właśnie górna część garderoby będzie mieć największą styczność z (nieraz agresywnymi) pacjentami oraz silnymi środkami medycznymi.

Podczas pracy w szpitalu niedopuszczalne jest, aby jakiekolwiek ubranie zniszczyło się i uniemożliwiło pielęgniarce dalszą pracę. Z tego też powodu należy zainwestować w bluzę medyczną nie tylko stworzoną z wytrzymałego materiału, ale też skrupulatnie zaprojektowaną.

Aby nie było zbyt monotonnie, damskie bluzy medyczne możemy rozdzielić na te z długim oraz krótkim rękawem. Część z nich może być rozpinana za pomocą zamka, a część za pomocą guzików – są to jednak kwestie czysto estetyczne.

Niezależnie od tego, na jaką bluzę medyczną ostatecznie się zdecydujesz, pamiętaj o jednym – bezpieczeństwie swoim i pacjentów.

Damskie spodnie medyczne

Damskie spodnie medyczne, podobnie jak bluzy, powinny być wytrzymałe. Tutaj (naszym zdaniem) znacznie ważniejszą rolę odgrywa jednak wygoda pielęgniarki. Z całą pewnością znasz to uczucie, kiedy po długim i wyczerpującym dniu w pracy w końcu możesz zrzucić niewygodne jeansy.

Czegoś takiego lepiej jest uniknąć podczas w pracy w szpitalu – mowa tutaj oczywiście o niezbyt wygodnej dolnej części garderoby. Spodnie medyczne powinny być luźne i rozciągliwe, by wykonywanie w nich skłonów czy przysiadów było czystą przyjemnością.

Spodnie także możemy podzielić na te z długą oraz krótką nogawką. Wybierz odpowiedni dla siebie typ odzieży ze względu na własne upodobania i obecnie panującą temperaturę.

Wymagania szpitala i odpowiedni „dress code”

Zanim ostatecznie zamówisz swoją odzież medyczną, koniecznie zapoznaj się z tak zwanym dress code’m panującym w Twoim szpitalu.

Dress code to nic innego, jak zbiór wszystkich reguł opisujących kulturę ubioru w miejscu pracy. O ile raczej nikt z nas nie ubrałby się do pracy w szpitalu w sposób wyzywający i krzykliwy (to po prostu zahacza o granicę dobrego smaku), o tyle wiele placówek medycznych chce być wyjątkowymi.

Dress code dotyczy najczęściej ogólnego stylu ubioru i/lub kolorystyki. Tak więc lepiej jest zapoznać się ze szpitalnymi zasadami przed, niż po dokonanych zakupach.

Damska odzież medyczna – podsumowanie

Pamiętaj, że praca w szpitalu to ogromna odpowiedzialność. Nie pozwól więc, aby Twoje ubrania medyczne kiedykolwiek Cię zawiodły. W tej kwestii lepiej nie korzystać z półśrodków.

Z odzieży medycznej korzystają nie tylko pielęgniarki, ale też lekarze czy fizjoterapeuci. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, abyś i Ty się z nimi zapoznał. Udanych zakupów!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Polecamy